A Steno formátumot a Grundig jelentette meg 1971-ben. Németországban terjedt el igazán, rengetegen használták diktált hangfelvételek készítésére. A hazánkba is jutott ezekből a felvevőkből jónéhány darab, leginkább magasabb rangú állami tisztségviselők használták.
1985-ben DIN 32750-es számmal standardizálták. A kazetta egy oldalú, valamivel védettebb a véletlen felülírás ellen, mint a sima kétoldalú magnókazetta. Egy szalagra 30 perc anyag fér.
Nagyon könnyű megkülönböztetni más kiskazettás formátumoktól, mert ezeken a kazettákon egy skáláról leolvasható a hátralévő szalag mennyisége. Ezekhez a készülékekhez való kazettát a mai napig lehet kapni. Az újabb felvevők már markereket is elhelyeznek
Még mi is meglepődtünk, amikor hoztak hozzánk néhány ilyen kazettát. Megrendelőnk 20 éve felsővezetőként hosszú leveleket diktált a titkárnőnek Steno kazettára, ezeket szerette volna megmenteni. Szerencsére volt neki felvevője is, csak nem működött. Mivel csupa régi készülékkel dolgozunk, a javítás nem jelentett akadályt, műszerészünk feltámaszt bármit, amiben motor, szíjak és fogaskerekek vannak. Mechanikai felépítését, a szalagvezetést tekintve szinte megegyezik a magnókazettával(MC), ezért is javítható a lejátszó a mai napig.
A magnó javítása el is készült, és hibátlanul le is mentettük a kazettákat vele. Ügyfelünk hálából még a lejátszót is nekünk adta, így már tudunk Steno kazettát is menteni!
AMI PÓTOLHATATLAN, TARTSON ÖRÖKKÉ!
A legjobb árakon kínálunk minőségi digitalizálást néhány fotó vagy dia mentésétől a több generációs családi video- és képarchívumokig, dokumentumokig.
Szeretettel várjuk Nyugati téri irodánkban.
Emlékmentő Kft.
Archiváló - digitalizáló stúdió
36/70-636-6092
http://www.emlekmento.com