Fényképezőgépet, vagy kamerát vegyek?
Sokan kérdezik tőlünk, így megosztjuk eddigi tapasztalatainkat a témában.
A kazettás kameráknak egyértelműen leáldozott. Ugyan még néhol lehet kapni miniDV kazettát, de a szervizünk is azt tapasztalja, hogy egyre nehezebb kazettát szerezni a jól bevált DV kamerákhoz. A profi videósok viszont ódzkodnak az új technológiáktól. A kazettát azért szerették, mert ha egy értékes felvétel közben el is romlott a kamera, azért amit addig felvett a kazettára, az rajta is maradt. Viszont ha manapság egy memóriakártyás kamera elromlik, egyáltalán nem biztos, hogy nem rántja magával a memóriakártyát. Itt még a memóriakártya is meghibásodhat, akkor pedig csak adatmentő cég tud segíteni, súlyos tíz-százezrekért. A gyártók persze igyekeznek újabban plusz biztonsági funkciókat is beletenni a kamerákba, például az új félprofi Nikon fényképezőgépek már két memóriakártya foglalattal készülnek. Ha az egyikben lévő kártya megtelt, automatikusan folytatja a másikra, de be lehet úgy is állítani, hogy szimultán töltse mindkettőt, megkétszerezve az adatbiztonságot.
A legtöbb kamera képes állóképet rögzíteni (a memóriakártya egy adott mappájába), viszont egy megfizethető filmkamera optikájának más a feladata, mint egy tükörreflexes fényképezőgépé:
-A kamera optikájának minél magasabb fényerejűnek kell lennie, nem szükséges tökéletes képet visszaadnia, de legyen benne jó nagy zoom, és nem árt, ha minél kisebb méretű.
-A fényképező optikájának nincs méretkorlátja, nagyon törekszenek a lehető legtökéletesebb képalkotásra, viszont van pár hátulütője.
Az újabb fényképezőgépek már mind tudnak videót készíteni, akár a manapság elérhető legnagyobb, FullHD felbontásban is. Mivel a komolyabbak ezek közül tükörreflexesek, felvételkészítéskor "fel kell csapni a tükröt", hogy folyamatos felvételhez jussunk. Ez az egyik hátulütő, sok fényképezőgép korlátozott ideig képes felcsapva tartani a tükröt, így be van határolva a felvehető videomennyiség. Cserébe olyan minőségű videofelvételt tudunk készíteni, mely még a moziban is megállná a helyét. A másik hátulütő, hogy a tükörreflexes fényképezőgépek hozzáértő kezeknek készültek, például nincs automata videó mód, hanem egy sor beállításon végig kell menni, hogy élvezhető felvétel legyen a végeredmény. A legfájóbb pedig az automata élességállítás hiánya. Végig kézzel kell tekergetni az élességállító gyűrűt, hogy a szükséges részek élesek legyenek. Az automata élességállítás félig lenyomott exponáló gombbal működik, csak kérdés, hogy a gép kitalálja-e, hogy mit akarunk élesre csinálni, és az ő próbálkozása a legélesebb rész megtalálására pedig mind benne lesz a felvételben.
A legkönnyebb persze a két készülék egybegyúrása lenne, tökéletes képminőség fotózásra és videózásra egyaránt, a cserélhető objektívek minden előnyével. Ha azonban kicsit lejjebb adunk az igényekből, egészen jó ajánlatokat lehet találni a kompakt fényképezőgépek között. Sőt, egyik-másik igazi üsd-vágd fényképezőgép: Hozzá nem értőknek egy apró kompakt fényképezőgép videofelvételi lehetőséggel, és akár még víz-por-és ütésálló is lehet!
Vásárlás előtt érdemes elgondolkodni a felhasználói szokásainkon: inkább fényképezgetnénk, inkább videóznánk, vagy inkább mindent együtt?
Lelkes, videózni is vágyó fotóamatőröknek egy jó tükörreflexes gép minden igényét kielégíti. Személyre szabható teljesen, cserélhető az objektív, és mozi minőségű videókat tudunk készíteni, HA van idő a tanulásra, és a gép képességeinek a kitapasztalására.
Aki csak videózni szeretne, és néha egy-egy fotó kell neki, annak egy jobb minőségű, memóriakártyás HD kamera kell.
Aki nem ért az egészhez, de egy kicsi, mindenre jó emlékgép kell neki, amit elővesz, csattogtat, és az automatika mindent elintéz helyette, az egy kompakt video-képes fényképezőgéppel jár jól.
Sportolóknak is kifejlesztettek már saját kameratípust, ezek a gépek por-karc-víz- és ütésállóak, hatalmas a látószögük, és bármely sporteszközünkre, vagy testrészünkre felrögzíthetjük.
Ha megvan a kamera és a felvételek is, tudomásul kell venni, hogy a memóriakártyás kamerák felvevőgomb- lenyomásonként egy kis fájlt készítenek a kártyára, jellemzően AVCHD formátumban. Megnézni őket csak számítógépen lehet, érdemes tehát elmélyedni a videovágó programok világában, hogy ezek a felvételek DVD-re is ki legyenek írva. Mivel az AVCHD nagyfelbontású H.264 videofelvétel, össze kell tömöríteni a DVD 720*576-os felbontására. Ezt mi is szívesen elvégezzük 4000 Ft+Áfa/műsor óra áron, de otthon is megoldható, ha kitanulsz egy jó vágóprogramot.
36/70-636-6092
felvétel, képminőség, videofelvétel, memóriakártya, kamera, fényképezőgép, fotómozaik, kép, mozaik, ajándék, video, videokazetta, video kazetta, digitalizálás kazettáról, dv digitalizálás, film digitalizálás, film digitalizálása, filmek digitalizálása, hdv kazetta digitalizálás, hi 8 digitalizálás, kazetta, kazetta digitalizálás, kazetta másolás cd re, kazettáról cd re másolás, mini dv digitalizálás, mini dv kazetta digitalizálás, vhs archiválás, vhs digitalizálás, vhs digitalizálás dvd re, vhs digitalizálása, vhs dvdre, vhs kazetta digitalizálás, vhs kazetta digitalizálása, vhs másolása dvd re, vhs ről dvd, vhs ről dvd re, vhs ről dvd re másolás, vhs ről pc re, vhs-c kazetta digitalizálás, vhsről dvdre, video digitalizalas, video digitalizálás, video digitalizálása, video kazetta digitalizálás, videodigitalizálás, videokazetta digitalizálás, videokazetta digitalizálása, videó digitalizálás, videó digitalizálása, videókazetta digitalizálás, adathordozó, adatvesztés, adatmentés, merevlemez, dokumentálás