Az elmúlt húsz évben egyeduralkodó analóg, majd később digitális kazettás technika mára szinte teljesen eltűnt. Egyes boltokban még ugyan kapni miniDV kazettákat, de az újabb fogyasztói igények felé lépni kellett a gyártóknak is.
Feltámadt az igény ugyanis a nagyfelbontású otthoni videózásra. 2008ban a Panasonic a Sonyval karöltve kifejlesztette az AVCHD videoszabványt, mely MPEG-4 AVC/H.264 kódolással rögzíti a videókat. Eleinte az egyetlen elérhető rögzítési technológia a DVD volt, így kicsi, 8cm-s DVD lemezre készültek a videók. Idővel megjelentek a belső merevlemezes, belső SSD-s, majd a memóriakrátyás változatok is. Szerencsére mindegyiknek van bőven gyerekbetegsége:
-A DVD-k nem tartanak 10-15 évnél tovább, karcolódnak, és a kamera sokat fogyaszt az állandó lemezforgatás miatt. És nem bírják a rázkódást.
-A belső merevlemezek is érzékenyek a rázkódásra, és a légköri nyomás változásaira, ha pedig elromlik, nagyon drága a cseréje.
-A belső, mozgóalkatrész nélküli merevlemezeknek is drága a cseréje, és limitált írás-olvasási ciklust bírnak ki, kevesebbet, mint a sima merevlemez.
-A memóriakártyás megoldásnál tartunk mostanában, ezek pedig a statikus elektromosságra, feltöltődésre érzékenyek, és sajnos elhasználódnak, nem örökéletűek.
Mindezen gyerekbetegségektől eltekintve jól használható az AVCHD, csak nagyon ügyelj arra, hogy minden esemény után másold fel a STREAM mappa teljes tartalmát egy beszédes néven a számítógépedre.
Miért NEM jó az AVCHD? Amikor lenyomod a kamera felvételkészító gombját, készül egy .mts videofájl a gép háttértárolójára. Ha újra megnyomod, a kamera lezárja ezt a fájlt, és következő gombnyomásra készít egy újabbat. Tehát, ha sok, kisebb felvételt készítesz (ahogy mindenki más is) egy nyaralás végére simán lehet 200-800 db picike videofájlod.
Ezekkel az ügyfeleink nagy része nem tud mit kezdeni!
A memóriakártyáról számítógéppel, vagy a kamerával meg tudja nézegetni őket, és itt ki is fújt a megtekintés lehetősége. Mivel pedig a kártyán nem illik tárolni ilyen felvételeket, fel kell másolni számítógépre mindet. Egyes televíziók ugyan támogatják a memóriakártyáról AVCHD lejátszást, de a kártya még mindig bármikor elhalálozhat, nem fogod tudni úgy használni, mint a videokazettákat: Icipici dobozokban feliratokkal a polcon:)
Ráadásul sokan szeretnének a szeretteiknek, barátaiknak adni a videókból, erre kiváló megoldás a pendrive-on való odaadás, de továbbra se tud senki, semmit kezdeni ezekkel a sok kis fájlra rákattintgatva megnézésen kívül.
Azért nincs minden veszve!
A kameragyártók mindig adnak a kameráikhoz jól-rosszul működő szoftvereket, melyekkel összefűzhetjük a sok kis videót, vagy DVD-t írhatunk a videókból. Ez remekül hangzik, de a tapasztalat azt mutatja, hogy az ember meg van lőve, ha megtelik a memóriakártya, a szoftverre nincs ideje hogy kitanulja, vagy simán csak nem ért a számítógéphez annyira, hogy nekiálljon.
Amikor elkezdtem az emlékmentést, fel se merült bennem, hogy egyszer digitális anyagokat fogok "digitalizálni" de alkalmazkodni kell a piaci igényekhez...
Miben tudunk mi segíteni az AVCHD fájlok tulajdonosainak?
-A sok kis videót időrendi sorrendben össze tudjuk illeszteni, és ha kapunk dátumokat, hogy pl. a 2013 Április 4-13-ig a család Cipruson forgatott, akkor akár eseményenként tudunk egy-egy fájlt konvertálni, tehát a Ciprus 2013.04.04.-13..m2p fájlra kattintva elindul a videó.
-Összefűzés előtt ki tudjuk törölni a rosszul/véletlenül sikerült videókat, hogy csak az kerüljön be a végleges vágásba, ami tényleg hasznos.
-Ha megvan egy fájlban az összes esemény, egy újabb konvertálással menüs DVD lemezre is kiírhatjuk a videókat, hogy a nagyi is megnézhesse azokat.
Ami pótolhatatlan, tartson örökké!
A legjobb árakon kínálunk minőségi digitalizálást néhány fotó vagy dia mentésétől a több generációs családi video- és képarchívumokig, dokumentumokig.
Szeretettel várjuk Nyugati téri irodánkban.
Emlékmentő Kft.
36/70-636-6092
digitalizálás, digitalizálása, digitalizáló, szokolai balázs, dia digitalizálás, dia digitalizálása, dia szekennelés, dia szkennelése, diafilm szkennelés, diakép digitalizálás, diaképek digitalizálása, negatív digitalizálás, negatív digitalizálása, negatív scannelés, negatív szkennelés, negatív szkennelése, archiválás, digitális archiválás, dokumentum archiválás, fotó szkennelés, fénykép digitalizálás, fénykép digitalizálása, fénykép szkennelés, fényképek digitalizálása, kép digitalizálás, kép digitalizálása, képek digitalizálása, audio digitalizálás, audio digitalizáló, audio kazetta digitalizálás, audio kazetta digitalizálása, audió digitalizálás, bakelit lemez digitalizálás, bakelit lemez digitalizálása, bakelit lemez digitalizáló, bakelit lemezek digitalizálása, hang lemez digitalizálása, hangkazetta digitalizálása, hanglemez digitalizálás, hanglemez digitalizálása, kazettáról számítógépre, magnókazetta digitalizálás, magnókazetta digitalizálása, magnószalag digitalizálása, digitalizálás kazettáról, dv digitalizálás, film digitalizálása, filmek digitalizálása, hdv kazetta digitalizálás, hi 8 digitalizálás, kazetta, kazetta digitalizálás, mini dv digitalizálás, mini dv kazetta digitalizálás, mini dv kazetta digitalizálás, vhs ről dvd, vhs ről dvd re, vhs ről dvd re másolás, vhs ről pc re, vhs-c kazetta digitalizálás, vhsről dvdre, video digitalizalas, video digitalizálás, video digitalizálása, video kazetta digitalizálás, videodigitalizálás, videokazetta digitalizálása, videó digitalizálás, videó digitalizálása